Regulamin sklepuSklep internetowy www.e-kola.pl prowadzony jest przez firmę DEMAGO  z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Szlachecka 13.
NIP 937-179-41-40,  Regon 072700141, wpis do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 3093   


1. Sklep internetowy www.demago.pl prowadzi sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową towarów. 
2. Złożenie zamówienia w naszym sklepie jest równoznaczne z akceptacją poniższego regulaminu.
3. Osoba składająca zamówienie musi być osobą pełnoletnią lub podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą.
4. Zamówienia przyjmowane są w następujący sposób:

- poprzez stronę www.e-kola.pl - zamówienia można składać 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Można się zarejestrować, ale nie jest to wymagane - można wpisać jednorazowe dane wysyłki. Jednak tylko zarejestrowanie się (posiadanie własnego konta) w naszym sklepie, umożliwia korzystanie z upustów dla stałych klientów. Zarejestrowanie ułatwi i usprawni także ewentualne następne zakupy - nie trzeba będzie ponownie wypełniać danych osobowych zamawiającego, jak również będzie można w każdej chwili przejrzeć historię swoich zamówień

- e-mail sklep@e-kola.pl

- telefon: (033) 496-50-64 (Pn-Pt 8.00 - 16.00) lub 502 640-394 (8.00-22.00) 

 

Realizacja zamówienia rozpoczyna się w chwili potwierdzenia przez obsługę sklepu otrzymanego zamówienia. Brak potwierdzenia przyjęcia zamówienia (mailem lub telefonicznie) oznacza, iż zamówienie to, mogło nie zostać przyjęte do realizacji, ze względu np. na brak towaru. 

5. Wygląd rzeczywisty oferowanych towarów może różnić się od zdjęć zamieszczonych w serwisie, które mają charakter tylko podglądowy.

6. W chwili złożenia zamówienia, niektóre z oferowanych produktów mogą być niedostępne lub ich czas realizacji może odbiegać od podanej przy produkcie dostępności, jednak w takim wypadku kupujący zostanie o tym fakcie jak najszybciej poinformowany telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

7. DEMAGO zastrzega sobie prawo weryfikacji dokonanego zamówienia oraz jego anulowania, w przypadkach uzasadniających wątpliwość co do jego rzetelności.

8. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki. 

9. DEMAGO zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, z jednoczesnym powiadomieniem o tym kupującego, od którego zamówienie zostało przyjęte do realizacji.

10. Do każdej przesyłki dołączany jest paragon lub faktura VAT.

11. Zamówiony towar, który mamy na stanie, wysyłamy do 24 godzin (dot. dni roboczych) od wpłynięcia wpłaty na konto lub potwierdzenia zamówienia przez sklep, jeżeli płatność ma nastąpić przy odbiorze."Wysyłamy do 24 godzin" nie oznacza, że produkt będzie u Państwa w 24 godziny, tylko że zostanie nadany przez nas do 24 godzin w dni robocze. Niektóre przedstawione w sklepie towary, nie znajdują się na naszym stanie magazynowym. Ich dostępność określona jest wtedy przy każdym produkcie. 

12. Koszty wysyłki:
Zamówiony towar wysyłamy kurierem DHL, JAS-FBG względnie Pocztą Polską (tylko do 5 kg) .
Koszty wysyłki obliczane są przy zamówieniu na podstawie wagi produktów.
Przesyłki zagraniczne realizujemy tylko przy przedpłacie i po uzgodnieniu kosztów transportu.

UWAGA!!! Ze względu na możliwość uszkodzenia towaru podczas transportu, kupujący jest zobowiązany sprawdzić paczkę przy kurierze w momencie jej odbioru –  sprawdzić czy przesyłka: opakowanie (jeśli takowe istnieje) i zawartość, jest w stanie nienaruszonym. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości proszę porządzić protokół szkody. Odpowiedni formularz posiada kurier. Protokół spisany przy odbiorze przesyłki, w obecności kuriera, usprawni rozpatrzenie zgłaszania reklamacji w postaci braku części towaru lub uszkodzenia przesyłki.

13. Sposoby zapłaty za zakupiony przedmiot:
- wpłata na konto - klient wartość zakupionego przedmiotu wraz z kosztami przesyłki (całkowita suma do zapłaty podana jest na ostatnim etapie składania zamówienia) wpłaca na konto bankowe:
Alior 79 2490 0005 0000 4500 4273 4828
Dane do przelewu
DEMAGO, ul. Szlachecka 13, 43-300 Bielsko-Biała
- zapłata przy obiorze - klient płaci za zakupiony towar przy odbiorze przesyłki  
- wpłata poprzez DOTPAY - klient wartość zakupionego przedmiotu wraz z kosztami przesyłki wpłaca poprzez system płatności on-line. W tej formie płatności można zapłacić kartą kredytową.

14.Zwroty
Zgodnie z Ustawą "O ochronie niektórych praw konsumentów ..." klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie, bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
Dokładamy wszelkich starań, aby otrzymany produkt był w pełni zgodny z opisem i wolny od wad ukrytych. Jezeli jednak z jakiegoś powodu zakupiony przedmiot nie spełni Państwa oczekiwań,  naszym klientom przysługuje prawo zwrotu towaru bez podawania przyczyny. Towar nie może jednak nosić śladów użytkowania.

Wadliwy lub uszkodzony towar można reklamować. Należy odesłać go na adres sklepu, dokładnie opisując przyczynę zwrotu.
Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe - sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, zostaną zwrócone po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.

Szczegółowa procedura zwrotu:
    1.O planowanym zwrocie proszę poinformować nas telefonicznie lub mailem najszybciej jak to możliwe.
    2. Zwracany przedmiot powinien być wysłany na adres: 
    DEMAGO, 
    ul. Szlachecka 13, 43-300 Bielsko-Biała.
    3. Koszty zwrotnej przesyłki pokrywa kupujący.
    4. Zwracany przedmiot:
    - nie może nosić śladów użytkowania,
    Prosimy dołączyć do zwrotu otrzymany pragon lub fakturę VAT.
    5. Zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych praw konsumenta zwrotowi podlega jedynie towar nieużywany, w stanie nienaruszonym.
    6. Po otrzymaniu towaru pieniądze zostaną zwrócone przelewem na wskazane konto bankowe.
    Uwaga: Nie odbieramy zwrotów za pobraniem. 

15.Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych wszystkie dane naszych Klientów są traktowane jako poufne i są zbierane WYŁĄCZNIE w celu realizacji złożonego zamówienia i nie będą udostępniane, sprzedawane ani użyczane innym podmiotom. Każdy użytkownik po zalogowaniu się ma prawo do wglądu, poprawienia oraz usunięcia swoich danych osobowych. Należy pamiętać, aby po każdorazowym odejściu od komputera lub opuszczeniu naszego sklepu kliknąć przycisk "wyloguj się" . Nie należy również nikomu udostępniać loginu i hasła do swojego konta.

16. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy oochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 31 marca 2000 r. Dz.U. nr 22 poz.271).